5 paprastos meno terapijos technikos, kurios padės jums atsikratyti streso

5 paprastos meno terapijos technikos, kurios padės jums atsikratyti streso

2015-05-28 Naudinga informacija Uncategorized 0

Dauguma terapijos formų vyksta kalbantis, t. y. mes išreiškiame jausmus ir mintis žodžiais. Tuo tarpu meno terapijai žodžių nereikia. Taip pat nereikia būti menininku, nes meno terapijai svarbus ne galutinis produktas „šedevras“, bet pats kūrybos procesas.

Siūlome išbandyti kelias meno terapijos technikas, kurias galite atlikti kiekvienas be didelių pastangų ir priemonių. O svarbiausia, ko dauguma mūsų siekiame, atsipalaiduoti po dienos įvykių ir atsikratyti nerimo bei įkyrių minčių. Kadangi didesnis ar mažesnis stresas, praktiškai, neišvengiamas, tai daugelis su tuo susitaiko ir dėl streso patiriamą žalą nurašo į nuostolius – kam kovoti su tuo, kas neišvengiama. Bet ar tikrai?

Jūsų norų ir svajonių sąrašas

IMG_20150527_190046

Kiekvieną dieną patiriame spaudimą iš aplinkos, darbe, namie, vidines baimes ir kaltės jausmą, darome žmogiškas klaidas, už kurias save kaltinate. Nustokite! Imkite į rankas žirkles ir žurnalą bei pradėkite kirpti. „Leidžiu sau mylėti. Klysti. Svajoti. Juoktis ir būti menininku“. Ko jūs norite, ko sau neleidžiate? Prisiminkite, tai meniškas projektas, padarykite jį gražų.

Sukurkite savo poemą

IMG_20150519_164836

Jūs esate poetas! Taip, kiekvienas iš mūsų. Iškirpkite iš senų žurnalų, laikraščių žodžius, frazes, kurios įkvepia jus, net raides. Sukurkite koliažą iš karpinių. Galite iš pradžių turėti vizija, kaip visa tai turi atrodyti, arba tiesiog pradėkite ir žiūrėkit, kur koliažas jus nuves.

Sukurkite atvirutę, kurios niekada neišsiųsite

abstract-208564_640

Gal mylite ir nedrįstate apie tai pasakyti? Gal esate tokie pikti, bet susitvardote ir bandote viską užgniaužti viduje? Imkite popieriaus lapą, turimą rašiklį ar pieštuką ir „išsikalbėkite“ . Dažnai tiek tereikia, kad prieš tai atrodžiusi sudėtinga situacija ir jausmų kratinys ištirptų jūsų kuriamoje atvirutėje. Darant atvirutę, aktyvuojasi skirtingos smegenų sritys ir atsipalaiduojate panašiai kaip kad atsipalaiduoja vaikai spalvodami spalvinimo knygelę. Nesvarbu, kad jūsų pagaminta atvirutė gal atsiras stalčiuje ir nepasieks adresato, bet joje atvaizduota žinutė, jus neraminusios mintys išblės.

Pieškite visiškoje tamsoje

dahlia-749995_1280

Visi esame gan kritiški sau. Daug kam piešinys ar rankdarbio kūrimas kelia stresą, nes bijome būti sukritikuoti, kad negražu, kad nesugebame. Pabandykite kurti tamsoje, atsiribojant nuo to vidinio kritiško proto balso jūsų galvoje. Staiga pajausite, kad laisvai ir niekieno nevaržomas piešiate linijas ir formas be išankstinio vertinimo. Kai įjungsite šviesą, tikrai nustebsite pamatę rezultatą.

Suteikiate spalvas savo kūnui

body3

Atsigulinkite ir užmerkite akis. Kvėpuokite giliai ir įsivaizduokite savo kūną. Kokios spalvos jūsų įkvepiamas oras? Ar matote, kaip nuspalvintas oras juda link plaučių? Kokios spalvos orą iškvepiate? Nupieškite kūno formą ant didelio popieriaus lapo ir nuspalvinkite jį akvarele ar pieštukais – taip, kaip jaučiate. Pagalvokite, ką tos spalvos jums reiškia, kur jos ryškiausios, kur blankiausios. Kuriose kūno vietose matote įtampą? Sąmoningai jas atpalaiduokite.

 

Visas žinias kiekvienas turime savo pasąmonėje, jas reikia tik atrasti, ugdyti ir pildyti  bei susijungti į vieną!