Dailės terapija raktas į asmens sveikatą

Dailės terapija raktas į asmens sveikatą

2016-11-27 Naudinga informacija Uncategorized 0

Dailės terapija raktas į asmens sveikatą

 15233747_10209748140693335_770381554_o

Dailė, kaip kūrybinis procesas, gydyme taikomas nuo senų laikų. Žmogus geba intuityviai simboliais, spalvomis, linijomis perteikti savo vidinę savijautą. Būdami dailės terapijos procese esame saugūs būti savimi, išreikšti mums priimtinomis formomis ir priemonėmis savo jausmus, mintis, išgyvenimus. Aplinka, kurioje vyksta dailės terapija ir terapeutas, kuris būna šalia tuo metu sukuria saugumą ir pajautimą, kad viskas, kas vyksta turi svarbą. Mes galime tokiu būdu „išvėdinti“ savo emocijas. Kūybinio proceso metu yra žymiau saugiau nei per kalbą išreikšti savo vidinius turinius. Dailės terapija suteikia galimybę asmeniui naujai pasižiūrėti į savo senas problemas. Perkelti savo jausmus, baimes, nerimą ant popieriaus ar molio. Kai išreiškiame  jausmus gyja tiek mūsų vidus, tiek mūsų mintys, tiek mūsų kūnas. Kiekvienas mūsų susiduriame su baimėmis, nerimu, nepasitikėjimu, gėda, savikritika, kalte ir kitais negatyviais jausmais, slopindami juos suteikiame jiems tik dar didesnę galią, o priimant ir išveikiant juos pajuntame vidinę ramybę. Dailės terapijos procese mes susipažįstame giliau su savimi ir žingsnis po žingsnio priimame save tokius, kokie esame su savo privalumais ir trūkumais.

Dailės terapijoje nereikia mokėti piešti, nes čia neegzistuoja vertinimas ir taisyklės. Kiekvienas žmogus yra kūrybiškas tik patyręs negatyvų išorinės aplinkos vertinimą jis susigūžia savo viduje patikėjęs, kad negali kurti. Tai pirmas žingsnis susipažįstant su vienu iš jumyse esančių įsitikinimų, kuris varžo jūsų laisvę būti savimi.

Mes mąstome ne tik mintimis, bet ir vaizdiniais, kurie yra mūsų neverbali kalba suprantama kiekvienam. Vienas pirmųjų psichoanalitinės krypties atstovų Zigmundas Froidas atkreipė dėmesį, kad per vaizdinius žmogus išreiškia savo vidinius turinius. Dailės terapijos procese mes sąmoningai suvokiame tų vaizdinių individualią reikšmę. Tai itin plečią mūsų savivoką ir pasaulėžiūrą.

Dailės terapijoje išreikšdami mums aktualias, skausmingas, neraminančias situacijas jas galime išvysti kitoje „šviesoje“, rasti sprendimą. Taip išveikdami neigiamas emocijas, baimes saugiau jas suvokiame, priimame ir paleidžiame. Išreiškus piešinyje šie vidiniai mūsų patyrimai neatrodo  tokie baisūs, vidinė įtampa žymiai sumažėja. Dailės terapijos procese daugelis pastebi neigiamų išgyvenimų, jausmų kitimą ar net išnikimą.

Dailės terapija apjungia kūrybos ir refleksijos  procesus padedama rasti atsakymus, kurių verbaliniu ar tik proto analizės būdu nerastumėm. Protas dažniausia pakiša įsitikinimus, nuostatas, išmąstymus, o išreiškiant vaizdiniais atskleidžia tikrieji atsakymai.

 

Dailės terapeutė

Olivija Aravičienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.