Dailės terapija VŽDRMC profesinės reabilitacijos skyriuje

Dailės terapija VŽDRMC profesinės reabilitacijos skyriuje

2015-06-13 Naudinga informacija Uncategorized 0

Nuo šių metų balandžio 13 dienos Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos centre buvo pradėti vesti dailės terapijos užsiėmimai, neįgaliesiems dalyvaujantiems profesinės reabilitacijos programoje. Juos vedė dailės terapeutė, Olivija Eitmanavičiūtė, dirbanti Asmenybės tobulėjimo centre “Pažink save”. Ji šiuo metu studijuoja LSMU dailės terapijos magistrantūros studijose ir rašo magistrinį darbą, tema – “Dailės terapijos poveikis neįgaliųjų profesinėje reabilitacijoje”. Moksliniu tyrimu siekiama pagrįsti hipotezę, kad integravus dailės terapiją į profesinę reabilitaciją jos rezultatai būtų geresni. Pagrindinis profesinės reabilitacijos rezultatas tai neįgalaus asmens įsidarbinimas ir atstatymas jo  socalinių įgūdžių bei sustiprinimas psichoemocinės būklės.

Užsiėmimai buvo vykdomi du kartus per savaitę po dvi akademines valandas. Visas dailės terapijos procesas vyko šešias savaites, buvo pravesta 12 užsiėmimų.

Dailės terapija puikus metodas padedantis žmogui atstatyti fizinę, psichinę būseną bei jo socialumą. Dailės terapijos dėka asmuo turintis negalią gali saugiai  išreikšti neverbaliniu būdu savo emocijas, išgyvenimus. Ji suteikia galimybę individui pasižiūrėti į savo senas problemas naujai.  Dailės terapija nukreipia žmogaus psichoemocinius išgyvenimus į saviraišką, stimuliuojančią jo kūrybines galimybes ir sugebėjimus.

Dailės terapija lavina neįgaliųjų įgūdžius ir gebėjimus: ištvermę, dėmesio koncentraciją, gebėjimą koordinuoti judesius, smulkiąją motoriką, psichinę veiklą. Jos efktyvumą ir naudą neįgaliajam pabrėžia daugelis socialinių darbuotojų, psichologų.

Dailės terapijos dalyviai atsiliepė, kad jaučia pagerėjusią nuotaiką, geriau pažino save bei juos supančią aplinką, tapo veiklesni, labiau motyvuoti, geriau suvokė savo tikslus bei, kaip juos pasiekti. Po užsiėmimų jausdavosi ramesni, atsipalaidavę, pailsėję, tvirtesni.